Depilacja woskiem

Krótka historia depilacji woskiem.

Najstarsze doniesienia na temat usuwania zbędnego owłosienia w celach estetycznych pochodzą ze starożytnego Egiptu. Tamtejsze elegantki i eleganci dostrzegli lepkie właściwości miodu i dezynfekujące zalety soku z cytryny i taką miksturę nakładali na skórę, a potem odklejali wraz z włosami. Depilację znano również w Grecji i Rzymie, początkowo wykorzystując do niej bandaże namoczone w smole. Kiedy do władzy doszedł Gajusz Juliusz Cezar a światło dzienne ujrzały zapiski Etruskich medyków, odkryto, że używali oni do depilacji pszczelego wosku, wzbogaconego o różne substancje zapachowe i pielęgnacyjne. Nowoczesne Rzymianki natychmiast oszalały na punkcie tej metody i wykorzystywały ją do usuwania owłosienia z nóg, rąk oraz okolic intymnych.

Wraz z końcem starożytności skończyła się moda na depilację, która powróciła dopiero na początku  XX wieku. Kiedy sukienki uległy skróceniu i kobiety zaczęły publicznie pokazywać więcej ciała, wosk szybko stał się najpopularniejszym środkiem i można go było dostać w każdym salonie kosmetycznym. Wielką orędowniczka używania wosku była między innymi Coco Chanel, której zawdzięczamy nie tylko modę na „małą czarną”, lecz także depilacje bikini.

Na czym polega zabieg?

To mechaniczne wyrwanie włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na skórę, czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa razem z włoskami i ich cebulkami

Zaletą usuwania owłosienia za pomocą wosku jest przede wszystkim szybki i długotrwały efekt. Jeden prawidłowo wykonany zabieg zapewnia gładką skórę nawet na 4-5 tygodni. Pomimo ogólnej dostępności zestawów do depilacji woskiem- najlepiej wykonać ją w profesjonalnym gabinecie. Kosmetyczka odpowiednio dobierze, podgrzeje i nałoży wosk, umiejętnie go tez oderwie po zastygnięciu. Nieumiejętnie przeprowadzona depilacja może spowodować poparzenie, uszkodzenie skóry, a z pewnością będzie mniej efektywna.

Jakość dowodem skuteczności

Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku, mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych ,co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Depilacja woskiem przeprowadzona przy jej użyciu pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Woski Film Wax, najbardziej plastyczne z oferowanych na rynku wosków powodują, że proces odrastania włosa jest kilkakrotnie spowolniony.

Naturalny skład produktów

Zawartość żywicy naturalnej w woskach Depileve wynosi ponad 70%. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depileve można dopasować indywidualnie do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry.

depilacja  zabiegi depilacji woskiem  depilacja woskiem

Paskowa i bezpaskowa depilacja

Bezpaskowa depilacja to ciągle nowość na rynku kosmetycznym.

Nowy wosk z gatunku film wax, depilacja bez pasków, opracowany specjalnie do depilacji bikini i delikatnych, wrażliwych miejsc . Formuła wzbogacona masłem kakaowym, które chroni, nawilża i regeneruje skórę oraz olejem z owsa o działaniu łagodzącym. Wosk do depilacji delikatnych obszarów twarzy i ciała. Niska temperatura topnienia: 38C. Składniki aktywne: Mika – perłowy puder zwiększa przyczepność wosku. Wosk z dwutlenkiem tytanu i miki, która wykazuje właściwości uspakajające i ochronne dla skóry.